Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар се во најдобрите осум екипи од националниот куп
(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар се во најдобрите осум екипи од националниот куп

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар се во најдобрите осум екипи од националниот куп

Младинците на ФК Вардар ќе играат во четвртфиналето од купот на Македонија. Избраниците на Петар Ѓорѓиевски беа подобри од екипата на Милано, триумфирајќи со резултат 3:2. Бојан Колевски постигна два гола, додека еден беше дело на Тодор Тодороски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28