Friday ,22 March 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Втор пат совладана Македонија Ѓ.П, за полуфинале во купот за пионерите на ФК Вардар
(Фотогалерија) Втор пат совладана Македонија Ѓ.П, за полуфинале во купот за пионерите на ФК Вардар

(Фотогалерија) Втор пат совладана Македонија Ѓ.П, за полуфинале во купот за пионерите на ФК Вардар

Пионерите по втор пат ја победија екипата на Македонија Ѓ.П и обезбедија пласман во полуфиналето од купот на Македонија. После триумфот на гостински терен (0:2), избраниците на Тодоровски триумфираа и на реваншот на Академијата, славејќи со резултат 3:1. Стрелци на головите беа Хасановиќ, Димоски и Ибиши.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22