Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Падна и А.Панев, пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до дванаесеттата првенствена победа
(Фотогалерија) Падна и А.Панев, пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до дванаесеттата првенствена победа

(Фотогалерија) Падна и А.Панев, пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до дванаесеттата првенствена победа

Помладите пионери на ФК Вардар го добија дербито со екипата на Академија Пандев, совладувајќи ја со резултат од 4:2. Црвено-црните на овој меч се враќаа од негатива (0:2) и на крајот славеа за нова победа, која беше вкупно 12-та во првенството за избраниците на Сашо Тодоровски. Атом Фазлиу постигна два гола, додека по еден беа дело на Салиу и Омерагиќ.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16