Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар и Работнички одиграа со нерешен резултат, кај генерација “2003“ во првото коло од регионалната лига
(ФОТОГАЛЕРИЈА)  Вардар и Работнички одиграа со нерешен резултат, кај генерација “2003“ во првото коло од регионалната лига

Со нерешен резултат (1:1) заврши градското фудбалско дерби кај генерација “2003“ , помеѓу екипите на Вардар и Работнички, во рамките на првото коло од регионалната-скопска лига. Вардар поведе уште во првата минута преку Марио Петрушевски, додека во второто полувреме, противникот успева да го израмни резултатот.

Погледнете ја фотогалеријата од овој интересен натпревар.