Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар продолжува со добри игри во ЛШ, падна и Копенхаген
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар продолжува со добри игри во ЛШ, падна и Копенхаген

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар продолжува со добри игри во ЛШ, падна и Копенхаген

Фудбалерите на Вардар продолжуваат со добри игри во квалификациите од лигата на шампионите. Избраниците на Гоце Седлоски стигнаа до многу важна победа, на првиот натпревар против екипата на Копенхаген. Црвено-црните славеа со резултат 1:0, со погодокот на бразилецот, Балотели. Успеавме да ја зачуваме мрежата незатресена, а притоа да постигнеме гол, што е добра предност, пред реваншот во Данска.

Погледнете ја нашата фотогалерија од натпреварот одигран на арената “Филип Втори„ .

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92