Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Шампиони… ФК Вардар ген.2007 дојде до пехарот на „Црно Море Куп„
(Фотогалерија) Шампиони… ФК Вардар ген.2007 дојде до пехарот на „Црно Море Куп„

(Фотогалерија) Шампиони… ФК Вардар ген.2007 дојде до пехарот на „Црно Море Куп„

Вчера, ген. 2007 на ФК Вардар го освои силниот меѓународен турнир „Црно Море Куп“ кој изминативе денови се играше во Несебар. Избраниците  на Драган Стефановски-Гаге во големото финале успеаа да ја совладаат екипата на Реал Ниш од Србија. Откако противникот прв успеа да го отвори резултатот, до крајот на мечот, црвено-црните направија резултатски пресврт, постигнаа два гола во противничката мрежа и на крајот славеа со резултат 2:1. Стрелци на головите беа Милош Спасовски и Михаил Јорданоски. Радоста по освоениот пехар беше голема, честитки за сите момци.

1 2 3 4 5 8 64309057_1046773048860783_7157063627231461376_n 64329889_1046769952194426_8280399649051770880_n 64343476_1046769938861094_4983388087544446976_n 64347934_1046773875527367_2113599950922186752_n 64363099_1046764228861665_1852534435463823360_n 64373777_1046764048861683_3910327484012298240_n 64393805_1046773472194074_3466438465032290304_n 64399356_1046761918861896_2303409716966981632_n 64399395_1046773662194055_6843764695204102144_n 64400024_1046761705528584_1741998006082732032_n 64409571_1046769902194431_4229122947681353728_n 64455366_1046773212194100_6317373739629543424_n 64515003_1046772542194167_25372222948376576_n 64526011_1046771805527574_8639517605725470720_n 64531129_1046773255527429_9046933852622159872_n 64560388_1046760455528709_3383549874006917120_n 64561277_1046771662194255_3742104833482555392_n 64585597_1046770785527676_2946762059464835072_n 64587418_1046773492194072_1678123943946354688_n 64588097_1046772365527518_7882970330694680576_n 64591534_1046772238860864_4203348161743290368_n 64596573_1046772612194160_8090263280808886272_n 64696682_1046770932194328_8704567698626969600_n 64705227_1046770762194345_3608331196511027200_n 64713427_1046765985528156_4226063917354319872_n 64717927_1046773438860744_2228441462247260160_n 64727819_1046772172194204_8306332232088289280_n 64728012_1046773985527356_7876907692298600448_n 64853547_1046772398860848_516095334850494464_n 64865763_1046772835527471_762795644992618496_n 64869548_1046771118860976_1203220429251018752_n 64877182_1046773932194028_3101538520305500160_n 64946916_1046763672195054_2984288240996974592_n 65012007_1046761645528590_8901225068470730752_n 65227161_1046772738860814_1209524513528610816_n fffff ffffffff q q2 q3