Sunday ,24 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Две победи против Струга на пријателски натпревари, за пионерите на РК Вардар
Две победи против Струга на пријателски натпревари, за пионерите на РК Вардар

Две победи против Струга на пријателски натпревари, за пионерите на РК Вардар

Пионерите на РК Вардар се наоѓаат на подготовки во Струга, каде во текот на вчерашниот ден продолжија со одигрување на контролни натпревари

И вчера, момците на Петковски одиграа два натпревари, овој пат со екипата на Струга, 2004 и 2002 годиште. Ги добивме и двата натпревари, со посебна доминација во конкуренцијата со 2004 годиште, дуел на кој славевме со резултат 26:17, додека против генерацијата 2002 на Струга победивме со резултат 25:22.

Денес ќе биде ден само за тренинг, додека во четврток играме против екипата на Енхалон. Добиваат шанса сите играчи и посебно радува фактот што многу сериозно пристапуваат на минутажата што ја добиваат. Зацртаниот план во целост се остварува за овој период од годината. Сабота наутро екипата се враќа во Скопје.