Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Среќен роденден капитену, Деловска Симона
Среќен роденден капитену, Деловска Симона

Среќен роденден капитену, Деловска Симона

Денес својот 27.роденден го пославува  капитенот на ЖКК Вардар, крилниот играч Симона Деловска. Таа е   капитен на двојниот шампион на Македонија кој суверено владее со женската сениорска кошарка. Станува збор за  млада кошаркарка со лидерски капацитет,  тимски играч кој го краси голема  кошаркарска интелигенција и вештина.

simona-3

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАПИТЕНУ!!!