Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Две генерации на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари со Јанг Тим од Струга
(ФОТО) Две генерации на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари со Јанг Тим од Струга

(ФОТО) Две генерации на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари со Јанг Тим од Струга

Генерациите 2010 и 2011 на фудбалскиот клуб Вардар одиграа пријателски натпревари на теренот на Академијата. Гостин на Вардар беше тимот на Јанг Тим од Струга, против кој одигравме три контролни натпревари. Два беа со генерацијата 2011, од кои по една победа им припадна на двете екипи, додека на дуелот кај генерација 2010 како победник испадна тимот на Јанг Тим.

Двете генерации се предводени од Бобан Андоновски, кои прикажаа борбена игра на сите три натпревари, беше уживање да се гледаат младите надежи на најголемиот клуб во Македонија. Нашиот медиум беше присутен на натпреварите, од кои ви носи и неколку фотографии.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 157199883_3749305938449558_9211089862204502495_o 157234930_3749306388449513_6590972798383626715_o 157874463_3749306258449526_8755669866734109155_o