Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Целосен распоред за мечевите на ФК Вардар во есенскиот дел од првенството

(ФОТО) Целосен распоред за мечевите на ФК Вардар во есенскиот дел од првенството

vardarfans-23

Веќе е познат и целосниот распоред за есенската етапа од првата македонска фудбалска лига и мечевите на нашиот ФК Вардар. Познати се сите 18 кола и противниците со термините во истите. Оваа година првенството стартува на 7. август ние како домаќини ја пречекуваме во првото коло Слога, истото  завршува на 4. декември со меч против Силекс исто така на домашен терен. Во второто коло не очекува дерби со Шкендија, а во третото гостуваме на “стариот познаник“ со кој подолго не сме се сретнале заради нивното играње во понизок ранк тимот на прилепска ФК Победа.

Во рамките од 1/16 финалето од Купот на Република Македонија, ФК Вардар гостува кај Скендербеу од Порој на 17. август.  Ова е  целиот распоред на Вардар во есенскиот дел:

7191-rasporedot-za-esenskiot-del-na-fk-vardar-vo-prvenstvoto