Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гачевски: Црвено – црното семејство е на патот каде што припаѓа
Гачевски: Црвено – црното семејство е на патот каде што припаѓа

Гачевски: Црвено – црното семејство е на патот каде што припаѓа

Фудбалерите на Вардар издвојуваа нова победа и со самото тоа останаа лидери на првенствената табела и по оваа рунда. Вардарци се вратија од Македонска Каменица со три бода, откако го победија домаќинот Каменица Саса со убедливи 0:3.

Филип Гачевски остана перфектен и по оваа рунда, односно беше еден од главните играчи и уште еднаш имаше ,,чиста мрежа”. По дуелот, популарниот Гача се обрати со порака, во која вели:

,,Црвено – црното семејство е на патот каде припаѓа ! Еден Живот – Една Љубов ⚫️ ВАРДАР ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА”⚫️