Sunday ,05 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерација 2011 на ФК Вардар со два порази во денешното коло од детската лига
Генерација 2011 на ФК Вардар со два порази во денешното коло од детската лига

Генерација 2011 на ФК Вардар со два порази во денешното коло од детската лига

Денес на терените на ФФМ, ново коло во детската лига одигра генерацијата 2011 на ФК Вардар. Активни беа двете екипи на оваа генерација кои доживеаа порази.

Вардар (1) го загуби дуелот против екипата на Карев со резултат 0:2. Двата голови беа постигнати во вториот дел, откако на полувреме резултатот беше 0:0.

2 87483699_2785053108208184_6623063424127467520_o 88253678_2785053444874817_405200421729075200_o 88321198_2785053934874768_7520899240407597056_o 88357361_2785053691541459_236033243466432512_o 88964066_2785054071541421_1253566924952961024_o

Вардар (2) за противник го имаше тимот на Аеродром, кој не совлада со резултат 5:2. Головите за Вардар беа дело на Максим Нахов и Кристијан Марковиќ.