Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар против Беласица на 12-ти на главен ,,тест”
Вардар против Беласица на 12-ти на главен ,,тест”

Вардар против Беласица на 12-ти на главен ,,тест”

Фудбалерите на Вардар предводени од Никола Глигоров ги ,,запалија моторите” и веќе неколку дена тренираат во својата база и се подготвуваат за главните подготовки, односно заминувањето за Анталија кое е предвидено во понеделник.

Сеуште не се познати четирите противници на Вардар во Анталија, но позната е генералната проба пред стартот на пролетната полуетапа. Вардарци на 12-ти идниот месец во Скопје ќе ја пречекаат екипата на Беласица на главен ,,тест” пред стартот на ВМФЛ.

Вардар засега се засили со Филип Гачевски, Дарко Мицевски, повратникот Иван Мицевски и Ване Јованов.