Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Се повреди најдобриот играч на Апоел
Се повреди најдобриот играч на Апоел

Се повреди најдобриот играч на Апоел

Откако се вратија од подготовките со само еден триумф, и убедливи три порази, новиот шеф на стручниот штаб на кипраните се соочува со нови проблеми.
Најдобриот негов играч, голманот Жорди Кодина, која има еден настап за славниот Реал Мадрид, и зад себе поминати пет сезони крај стативите на Хетафе, се повреди на последниот контролен меч со Леч Познан.

Колку е тоа сериозна повредата на првиот голман на Апоел…. утре ќе се знае, по деталните прегледи.
Никако не треба оваа информација да не залажува нас, но како информација треба да се знае.