Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Лука Грчевски дел од Македонија У15 која ќе земе учество на развоен турнир во Тирана
Лука Грчевски дел од Македонија У15 која ќе земе учество на развоен турнир во Тирана

Лука Грчевски дел од Македонија У15 која ќе земе учество на развоен турнир во Тирана

Нашиот голман, Лука Грчевски, ќе биде дел од репрезентацијата на Македонија до 15 години, која во периодот од 29.10-04.11 ќе учествува на развоен турнир во Тирана.

Грчевски е стандарден во составот на повозрасните петлиња кои се натпреваруваат во Регионалната Скопска Лига, додека на последните два натпревари бранеше и за пионерите во Супер Лигата