Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Овој викенд, нови натпревари за пионерите и младинците на РК Вардар
Овој викенд, нови натпревари за  пионерите и младинците на РК Вардар

Овој викенд, нови натпревари за пионерите и младинците на РК Вардар

Овој викенд две младински екипи на ракометниот клуб „Вардар 1961“ ќе одиграат свои натпревари. Пионерите на црвено-црните гостуваат во Охрид, а младинската екипа е домаќин во Јане Сандански. Кадетската лига овој викенд нема свое коло.

Пионери: Охрид-Вардар, 29/10/2023 сала „ Б.Извори“, 14:30 часот

Младинци: Вардар- Голден Арт КЛ7, 28/10/2023, сала „Круме Кепески“ 14:30 часот