Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Грнчаров: Кај и да излезете ја брукате државата
Грнчаров: Кај и да излезете ја брукате државата

Грнчаров: Кај и да излезете ја брукате државата

По срамниот пораз на Шкендија и елиминацијата уште во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, со свој статус се обрати и Бобан Грнчаров, играч со кој Вардар го направи историскиот успех во македонскиот фудбал со играњето во групна фаза на едно големо натпреварување.

Екс капитенот на ФК Вардар на својот Фејсбук профил напиша:

received_425689541358611