Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Малик Хасановиќ е најдобар стрелец на младинците во есенскиот дел
Малик Хасановиќ е најдобар стрелец на младинците во есенскиот дел

Малик Хасановиќ е најдобар стрелец на младинците во есенскиот дел

Младинците на ФК Вардар го финишираа есенскиот дел во младинската Супер лига на 6.место. На 14 одиграни натпревари постигнавме само 21 гол, додека во Куп натпреварувањето 3 погодоци, или вкупно 24 погодоци за младинскиот состав на полусезоната.

Малик Хасановиќ се покажа како најдобар стрелец на екипата со 9 постигнати голови. Ова се играчите кои ги постигнаа останатите голови ( во лигата и купот).

1. Малик Хасановиќ  9

2. Хиџрет Рушити  4

3. Далибор Костовски и Алдин Цури по 2

4. Давид Ристовски, Дамјан Трајановски, Филип Манасиевски, Славче Живков, Иван Мицевски и Азер Омерагиќ по 1 гол.