Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Пионерите на РК Вардар дел од силен меѓународен турнир „Трофеј Белград“
Пионерите на РК Вардар дел од силен меѓународен турнир „Трофеј Белград“

Пионерите на РК Вардар дел од силен меѓународен турнир „Трофеј Белград“

Пионерите на ракометниот клуб Вардар во периодот од 27-29.декември ќе настапат на силен меѓународен турнир во Србија, „Трофеј Белград“. На истиот ќе се натпреваруваме со екипи кои се 2003 родени, додека нашата екипа е составена од играчи кои се 2004/05 родени.

На турнирот, учество ќе земат вкупно 24 екипи, кои доаѓаат од Србија, Словенија, Босна, Хрватска, Романија и Црна Гора.

81221755_3168633339819667_6066976218559807488_n

Минатата година учествувавме на истиот турнир, на кој се натпреварувавме во соодветната категорија, успевајќи да играме во големото финале и да го освоиме сребрениот медал. Вардаровите пионери кои се предводени од Зоран Петковски, за Белград ќе заминат во четврток наутро.