Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Јуфо нова „десетка“ во Вардар
Јуфо нова „десетка“ во Вардар

Јуфо нова „десетка“ во Вардар

По вчерашното пристигнување на Вардаровите фудбалери во Словенија, од денеска се вклучија во „погон“ и почнаа со тренинзи на теренот во Зрече.

Новата „десетка“ во редовите на Вардар по Којашевиќ и Николов сега оди кај новиот Бразилец, Виктор Нилдо Јуфо. Јуфо во иднина ќе биде новата „десетка“ кај “црвено – црните”.  Се надеваме дека во иднина Јуфо ќе ја оправда улогата и дека ќе биде еден од главните играчи во нашиот тим.

Првиот настап во новиот дрес Јуфо ќе го има в недела на дуел против Шампион од Целје.