Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Качевски од Струга, главен судија на мечот, Вардар и Шкупи
Качевски од Струга, главен судија на мечот, Вардар и Шкупи

Качевски од Струга, главен судија на мечот, Вардар и Шкупи

ФФМ ги делегираше судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 2.коло во ПМФЛ.

Во недела, на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари, Вардар ќе биде домаќин на тимот на Шкупи. Јован Качевски од Струга ќе биде главен судија, додека негови помошници ќе бидат Даниел Василевски од Скопје и Мартин Петковски од Куманово.

Натпреварот ќе започне во терминот од 17:00 часот.