Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Каде ќе го игра Вардар домашниот натпревар?
Каде ќе го игра Вардар домашниот натпревар?

Каде ќе го игра Вардар домашниот натпревар?

Каде ќе го игра Вардар домашниот натпревар против Копенхагер.. Ова прашање сега е главна тема и во македонските и во данските медиуми. Струмица дефинитивно отпаѓа за овој дуел бидејќи не исполнува неколку точки од правилникот на УЕФА. Покај Струмица, сега единствена опција е УЕФА да дозволи овој меч да биде одигран на нашиот Градски стадион во Скопје, кога веќе не дозволува надвор од својата земја да одиграме, поточно во Јагодина.

Според некој информации, УЕФА би дозволила мечот со данците да се игра во Скопје, но наместо првиот да биде одигран во Данска, тоа да биде во Скопје. Секако дека ова е и добро и лошо за Вардар, бидејќи реваншот носи мала предност за домашниот тим.