Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ДЕФИНИТИВНО: Вардар со Копенхаген идниот вторник во Скопје на Градски
ДЕФИНИТИВНО: Вардар со  Копенхаген идниот вторник во Скопје на Градски

ДЕФИНИТИВНО: Вардар со Копенхаген идниот вторник во Скопје на Градски

Македонскиот шампион Вардар нема да игра како гостин на првиот меч од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите против Копенхаген, како што реши ждрепката, туку ќе биде домаќин на воведната пресметка од двомечот и истиот на радост на сите навивачи ќе се одигра на Националната „Телеком Арена“ во Скопје во вторник.

ПРОДОЛЖИ СО ЧИТАЊЕ НА СПОРТ1.МК