Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дербито во Охрид со присуство на ,,Комитите”
Дербито во Охрид со присуство на ,,Комитите”

Дербито во Охрид со присуство на ,,Комитите”

Во сабота Вардар одново игра дерби дуел, овој пат како гостин во Охрид на екипата на ФК Воска Спорт. Пред ова незгодно гостување, стигна една одлична вест за навивачите на ,,црвено – црните”.

Дербито во сабота ќе биде побогато за навивачите на Вардар, популарните ,,Комити” кои добија дозвола да присуствуваат на саботниот натпревар во Охрид. Инаку, Вардар и Воска оваа сезона еднаш ги одмерија силите. На средбата во Скопје, Вардар победи со резултат 2:0.

Се надеваме дека во сабота и те како добро ќе им дојде поддршката и на овој дуел на фудбалерите, кои ќе стигнат до многу значајна победа и второ место на табелата.