Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > 1/4-финалните Куп натпревари се одложени за 1.декември
1/4-финалните Куп натпревари се одложени за 1.декември

1/4-финалните Куп натпревари се одложени за 1.декември

Поради огромната трагедија која се случи во Бугарија, беше прогласена тридневна жалост, по што натпреварите од 1/4 финалето во Купот на Македонија беа доложени.

Денес во Битола требаше да се одигра 1/4 финалниот натпревар на Вардар и Пелистер, но истиот доби нов термин, тоа е 1.декември со почеток од 13:00 часот.

Во сабота, црвено-црните ги очекува важен натпревар, на кој гостуваат во Охрид кај екипата на Воска.