Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Романски судии за натпреварот на Вардар со Пик Сегед
Романски судии за натпреварот на Вардар со Пик Сегед

Романски судии за натпреварот на Вардар со Пик Сегед

Вечерва на програмата е натпревар од 8.коло во Лигата на Шампионите, во кое Вардар е домаќин на Пик Сегед.

ЕХФ ги делегираше судиите за овој натпревар, се работи за арбитрите од Романија, Ромео Штефан и Богдан Штарк. Делегат ќе биде Владимир Ранчик од Словачка.

Натпреварот ќе започне од 20:45 часот со директен пренос на Арена Спорт 5.