Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Пионерските екипи на ФК Вардар ќе имаат пријателски натпревари со Македонија Ѓ.П
Пионерските екипи на ФК Вардар ќе имаат пријателски натпревари со Македонија Ѓ.П

Пионерските екипи на ФК Вардар ќе имаат пријателски натпревари со Македонија Ѓ.П

Во пресрет на стартот на пролетниот дел во младинските лиги, фудбалските екипи на Вардар и претстојниов викенд ќе имаат контролни натпревари.

Пионерските екипи утре гостуваат кај екипата на Македонија Ѓ.П. Со почеток од 09:00 часот ќе играат пионерските екипи на Македонија Ѓ.П и Вардар, додека од 11:00 часот пријателски натпревар ќе одиграат и помладите пионери на овие два клуба.

Активни требаше да бидат и кадетите и младинците, но сепак нивните натпревари против екипата на Шкупи се одложени.