Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Распоред и термини за натпреварите на вардаровите „петлиња“ на турнирот во Сандански
Распоред и термини за натпреварите на вардаровите „петлиња“ на турнирот во Сандански

Распоред и термини за натпреварите на вардаровите „петлиња“ на турнирот во Сандански

Како што објавивме три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во периодот од 12-16.февруари ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ во Сандански (Бугарија). Познат е распоредот и термините за натпреварите на генерациите 2007, 2008 и 2009.

Генерација 2007

13.02

Вардар – Хебар Пазарџик  (08:00)

Вардар – Спорт Вилаж  (14:00)

Генерација 2008

13.02

Вардар – Витоша  13  (09:30)

Вардар – Прециз Монтана  (17:00)

Генерација 2009

12.02

Спартак Плодив – Вардар  (14:00)

13.02

Вардар – УФЦ Софија  (15:30)

14.02

Вардар – Витоша Софија  (15:30)

Вардар на овој турнир учествуваше и во 2020 година. Тогаш, генерацијата 2004 се закити со сребрен медал, додека генерацијата 2009 освои бронза.