Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар генер. 2008 гостуваше на „Цементарница“ (ФОТО)
ФК  Вардар  генер. 2008  гостуваше на „Цементарница“ (ФОТО)

ФК Вардар генер. 2008 гостуваше на „Цементарница“ (ФОТО)

Вчера  на стадионот „Цементарница“ , ФК КУЛ беше домаќин на момците од ФК Вардар генерација родени 2008. Избраниците на Миле Крстев и домашниот тим одиграа еден одличен дуел прикажувајќи добра игра.  1 191815539_10219640545546383_3499358123812361540_n

На овој пријателски, контролен-натпревар прикажавме  одлична игра со многу трчање и активен фудбал, дузина шанси  и возбудливи акции. На одмор се замина со без затресена мрежа на двете страни и ако имаше прилика за нашите момци да отворат во овој период. Резултатот беше во втор план, домаќинот минимално не совлада со гол во последната четвртина од дуелот. Крстев во овој втор период даде шанса на целиот ростер кој го имаше на располагање.

192887391_10219640543106322_7700044139899475068_n 192705241_10219640541906292_3191548410446462237_n 192148158_10219640541826290_3077905389397660644_n 192086134_10219640544666361_6367657561299994334_n 192020670_10219640546666411_5134114953265221875_n 191671412_10219640540946268_3534049732496577420_n 191362790_10219640540866266_8030057550037649459_n 191286201_10219640545106372_5475209660734223909_n 2