Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Лесна победа на ФК Вардар генер.2005 во дуелот со Њу Старс
(Фотогалерија) Лесна победа на ФК Вардар генер.2005 во дуелот со Њу Старс

(Фотогалерија) Лесна победа на ФК Вардар генер.2005 во дуелот со Њу Старс

Вчера  на терените на Фудбалската федерација на Македонија во скопската населба Ново Лисиче се одигра ново коло во детската лига.  Генерацијата на ФК Вардар родени 2005 година која ја води Ане Андовски  одигра еден дуел, во кој се сретна со тимот на  ФК  Њу Старс-1. Нашите момци дојдоа до победа со висок резултат 8-1 (2-1).

29 30 31 31d 32 32c 33h 34 35 36 37 38 39 40 42 43 44 45 45h 46