Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар лесно против Ренова
(ВИДЕО) Вардар лесно против Ренова

(ВИДЕО) Вардар лесно против Ренова

Вардар продолжува со победничкиот танц во ПМФЛ. Шампионот на Македонија нанижа уште една победа, овој пат “жртва” беше тимот на Ренова. Вардар одигра лош прв дел без ниту една убава шанса за гол, но затоа во вториот одигра солидно, створи голем број на шанси за гол, за на крај заслужено да се радува на нова победа. До крајот на шампионатот остануваат уште дуелите против Пелистер на гости и оној на домашен терен во последното коло против Силекс.