Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) “Супер Макс” шоу во Лигата на Европа
(ВИДЕО) “Супер Макс” шоу во Лигата на Европа

(ВИДЕО) “Супер Макс” шоу во Лигата на Европа

ФК Вардар треба да добие големо засилување во нападот. Се работи за младиот Максим Максимов од Русија кој веќе е во Скопје. Максимов важи за еден голем талент, тоа го покажа во квалификациите за Лигата на Европа каде даде седум голови во шесте мечеви за својот Тракаи. Два гола и даде токму на Шкендија во Литванија.

Погледнете низ овој видео материјал за каков голгетер станува збор: