Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Малме тргна кон Македонија, во 14 часот се очекува да пристигнат
Малме тргна кон Македонија, во 14 часот се очекува да пристигнат

Малме тргна кон Македонија, во 14 часот се очекува да пристигнат

Нашиот ривал во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите во фудбал, екипата на Малме тргна кон Македонија. Тие треба  според планот  да пристигнат кај  14-00 часот на скопскиот аеродром “Александар велики“.

Потоа ќе се упатат на југоистокот на земјава, и се очекува некаде  околу 16-00 да  пристигнат во градот каде ќе се игра дуелот утре, Струмица. Потоа скандинавците  треба да имаат тренинг во 18-00 часот, поточно во терминот на утрешниот  натпреварот на стадионот “Младост“ во Струмица. Вардар влегува со поволни 1-1 во овој дуел, и со надеж за минување на колото. Малме играше во саботата попладне дуел од домашната лига па затоа имаше кратко време за одмор и пат до Струмица за разлика од нас, ние три дена минавме во Малме за аклиматизација.