Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Марјан Гоцевски делегиран за дуелот ФК Скопје- Вардар
Марјан Гоцевски  делегиран за дуелот ФК Скопје- Вардар

Марјан Гоцевски делегиран за дуелот ФК Скопје- Вардар

Во недела, 11.март со почеток во 14-00 часот фудбалскот клуб Вардар  во дуел од домашната лига гостува на екипата на ФК Скопје. Денес во Фудбалската федерација на Македонија  се изврши ждрепката за судиите за 23. коло од  Прва фудбалска  лига. По истата познат е главнот делител на правдата за следниот меч на црвено-црните.

На овој дуел од 23.коло во првата македонска фудбалска лига   против “фенерџијата“ во ПМФЛ правдата   ќе ја дели Марјан Гоцевски од Струмица.