Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Младинците задутре започнуваат со настапи, дали Вардар ќе го врати првиот тим!?
Младинците задутре започнуваат со настапи, дали Вардар ќе го врати првиот тим!?

Младинците задутре започнуваат со настапи, дали Вардар ќе го врати првиот тим!?

Младинските екипи на Вардар утре и задутре започнуваат со настапи во своите лиги, дали ова ќе значи повлекување на одлуката на управата на Вардар и враќање на првиот тим останува да видиме.

Инаку, Вардар в недела игра нов дуел во ПМФЛ, дуел против “фенерџијата”, тимот на ФК Скопје. Скопје е во серија од добри резултати, па така со кој тим и да излезе Вардар, сигурно ќе има проблеми на секогаш незгодниот терен за игра на Железарница.

Само за потсетување, тренер на екипата на Скопје е Марковски – Калц кој изминатата сезона ги предводеше младинците на Вардар. Дуелот на Скопје и Вардар в недела започнува  со почеток од 14.00 часот.