Saturday ,05 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Марјан Маркоски главен судија на 1/8 дуел од купот против Акад.Пандев
Марјан Маркоски главен судија на 1/8 дуел од купот против Акад.Пандев

Марјан Маркоски главен судија на 1/8 дуел од купот против Акад.Пандев

Во среда, тимот на ФК Вардар во Струмица ќе го одигра 1/8 финалниот натпревар од Купот на Македонија, против екипата на Академија Пандев.

ФФМ го одреди главниот судија за овој дуел, се работи за Марјан Маркоски.

Патникот во следната рунда ќе биде биде решен после само еден натпревар кој ќе стартува во терминот од 14:30 часот.