Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Среќен роденден Мутибариќ Слободан!
Среќен роденден Мутибариќ Слободан!

Среќен роденден Мутибариќ Слободан!

Денес својот роденден го прославува тренерот на голманите на црвено-црниот фудбалски колектив Слободан Мутибариќ, поранешен чувар на мрежата на ФК Вардар и син на најголемата голманска легенда на вардарци Драган Мутибариќ. Редакцијата на Вардар фанс му го честита роденденот и му посакува уште многу години успешна работа со голманињата на Вардар и се разбрира здравје и среќа.

19274927_860287024119082_2400119998316482270_n

 

Среќен роденден Мутибариќ Слободан.