Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Глигоров и Брдаровски се подготвуваат за дуелот против Ц.Гора
Глигоров и Брдаровски се подготвуваат за дуелот против Ц.Гора

Глигоров и Брдаровски се подготвуваат за дуелот против Ц.Гора

Нашите играчи Никола Глигоров и Владица Брдаровски, се со репрезентацијата на Македонија, и се подготвуваат во Скопје за дуелот во четврток од пријателски карактер, против селекцијата на Црна Гора. Веќе овие двајца играчи добиjа прва прозивка и од новиот селектор Ангеловски. Предходно, довербата овие двајца играчи ја стекнаа кај предходниот предводник Друловиќ, посебно се истакна Владица Брдаровски. Останува да видиме како ќе се покажат и двајцата кај новиот селектор во четврток.

Фото: fkvardar.mk