Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Швеѓаните провоцираат: „Да се здроби Вардар“
(ФОТО) Швеѓаните провоцираат: „Да се здроби Вардар“

(ФОТО) Швеѓаните провоцираат: „Да се здроби Вардар“

Како наближува натпреварот на Вардар и Малме, така и се вжештува фудбалската атмосфера. Играчите на Малме на вчерашниот тренинг ги дочека еден чуден транспарент на кој пишуваше „Да се здроби Вардар“..

После ваквите провокации на навивачите, убедени сме дека нашите фудбалери се мотивирани се повеќе и повеќе да прикажат една добра игра и да го елиминираат тимот на Малме.

Натпреварот во Шведска на „Сведбанк арена“ е на програмата во среда од 19 часот.