Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Нема услови за игра во Битола
Нема услови за игра во Битола

Нема услови за игра во Битола

Предвидениот натпревар од 1/4 на купот на Македонија против Пелистер во Битола поради лошиот терен и немањето услови за игра, нема да се одигра денес. Новиот термин ќе биде дополнително објавен.

Фудбалерите на Вардар уште од вчера се во Битола, но лошиот терен и времето си го направи своето, па така тие веќе се на пат за Скопје.

Се очекува некаде кон средината на овој месец и да се одигра дуелот во Битола.