Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Лудогорец не покажал никаков интерес за Николов!
Лудогорец не покажал никаков интерес за Николов!

Лудогорец не покажал никаков интерес за Николов!

Пред неколку денови се појавија информации околу наводно заминување на репрезентативецот Бобан Николов од редовите на Вардар. Николов беше поврзуван со бугарскиот шампион, тимот на Лудогорец.

Николов останува во Вардар и нема никакви контакти со шампионот на Бугарија, oва го потврдија и бугарските медиуми. За спортскиот портал Sportal.bg, од управата на Лудогорец велат дека нема ништо од таа информација.

Повеќе прочитајте ТУКА !