Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Генер. “2004“ на Игор Кралевски со нова победа во регионалната-скопска лига
(ФОТО) Генер. “2004“ на Игор Кралевски со нова победа во регионалната-скопска лига

(ФОТО) Генер. “2004“ на Игор Кралевски со нова победа во регионалната-скопска лига

Вардаровата генерација “2004“ стигна до дванаесеттата победа во рамките на регионалната-скопска лига. Избраниците на Игор Кралевски денес убедливо ја совладаа екипата на Њу Старс, со резултат од 5:0. Георг Стојановски постигна два гола, додека по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Гуџуфи, Попов и Ибраим. Извештајот може да го прочитате на нашиот сајт-тука!

Погледнете фотографии од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12