Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ВИДЕО: Кој е Густаво, новиот фудбалер на Вардар?
ВИДЕО: Кој е Густаво, новиот фудбалер на Вардар?

ВИДЕО: Кој е Густаво, новиот фудбалер на Вардар?

Густаво Марментини Дос Сантос ќе биде нов играч на Вардар, бразилецот веќе е во Анталија каде се запознава со новите играчи и новиот клуб.

gdfgdfd

Кој е Густаво Марментини Дос Сантос? Марментини има (23) години, може да игра како последен играч за врска но и по крилните позиции на теренот. Во својата кариера има настапувано за неколку клубови во Бразил како и во индиски Делхи Динамо и во Итихад Калба во Обединетите Арапски Емирати, ова ќе му биде прво искуство во Европа.

За каков играч станува збор можете да погледнете низ овие видео материјали: