Saturday ,05 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Александар Васоски
Среќен роденден Александар Васоски

Среќен роденден Александар Васоски

Денес роденден прославува шефот на стручниот штаб во ФК Вардар, Александар Васоски. Денес Вардар гостува во Велес кај екипата на Борец, на натпревар од 12.коло во ПМФЛ, па се надеваме дека играчите со победа на најдобар начин ќе му честитаат роденден на својот стратег.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВАСОСКИ !