Friday ,17 May 2024
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Сејди дебитираше за ФК Вардар генер.2003 под будното око на неговиот ментор Мутибариќ

Викендов на Академијата на ФК Вардар нашата генерација 2003 одигра меч од лигата со екипата на ФК Башкими 1947. На мечот на кој условно бевме “гости“ победивме со високи 17-0. На почетокот на вториот дел новалијата во црвено-црниот состав голманот  Бајрам Сејди го имаше своето деби. Тој во 5 минута од вториот дел го замени капитенот на оваа генерација  Лука Стојановски, и двата голмана недозволија да бидат совладани на мечот. Откако дојде во нашите редови тој работи со тренерот на голмани  Слободан Мутибариќ кој го подготваше претходно и на полувремето за неговити деби. Неколку фотографии од нивната заедничка работа во продолжение.