Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Не било до топлото време, Копенхаген одигра 0:0 со Хобро
Не било до топлото време, Копенхаген одигра 0:0 со Хобро

Не било до топлото време, Копенхаген одигра 0:0 со Хобро

Не било до топлото време. Шампионот на Данска, тимот на Копенхаген дефинитивно е во резултатска криза. Противникот на Вардар неможеше да му даде гол ниту на тимот на Хобро. Копенхаген и Хобро одиграа предмалку без голови 0:0.

Според статистиката, дури и тимот на Хобро бил поблиску до гол и победа отколку тимот на Копенхаген. Данската публика не беше задоволна и од денешната игра на својот тим, со свирежи ги испратија своите играчи во соблекувалните.

Копенхаген денешниот дуел го започна во следниот состав: 25. Олсен, 3. Бенгтсон, 5. Јохансон, 27. Лифтнер, 20. Боилесен, 7. Вербиќ, 24. Тутох, Квист, 6. Матиќ, 8. Сантандер, 9. и 28. Сотиру. Уште играа Павловиќ, 9. Куск, 18 и Томсен, 15.