Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Ниту на четвртиот натпревар не примија гол, ФК Вардар генер.“2005“ продолжува да ги гази противниците во Бугарија
Ниту на четвртиот натпревар не примија гол, ФК Вардар генер.“2005“ продолжува да ги гази противниците во Бугарија

Ниту на четвртиот натпревар не примија гол, ФК Вардар генер.“2005“ продолжува да ги гази противниците во Бугарија

Попладнево избраниците на Ане Андовски, генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година стигнаа до четврта последователна победа на турнирот во Бугарија ( Несебар).

Противник ни беше екипата на Нефтохимик од Бургас, кој го совладавме со резултат од 2:0. Двта погодоци беа постгнати во првиот дел и тоа преку ист играч. Напаѓачот на црвено-црните, Никола Величковски два пати ја тресеше противничката мрежа. Покрај нападот, одлично делува и одбраната на вардарци, која е предводена од голманот Апостоловски, потоа Здравковски, Фидановски, Таневски, Кулуковски и Николовски.

Одлично играме на турнирот, на кој имаме четири победи во серија. На првите три натпревари, ги совладавме екипите на Локомотив (5:0), Сталица (6:0) и Левски (3:0). Интересно е што оваа екипа на Вардар се уште нема примено гол на турнирот.