Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар претстави четири нови играчи
ФК Вардар претстави четири нови играчи

ФК Вардар претстави четири нови играчи

Фудбалскиот клуб Вардар во пресрет на новата натпреварувачка сезона претстави уште четири нови играчи:

- Јорго Папули, 21 годишен играч од одбраната кој што дојде од романска Стеауа.
- Боби Целески, 25 годишен голман кој што дојде од екипата на Скопје.
-Христијан Вецески, 23 годишен играч од одбраната и средниот ред кој што дојде од екипата на Пелистер.
- Матеј Николов, 21 годишен играч на позицијата лев бек кој доаѓа како слободен играч.

Сите играчи потпишаа едногодишен договор со Вардар.