Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Талентиран фудбалер од Србија го засили Вардар
Талентиран фудбалер од Србија го засили Вардар

Талентиран фудбалер од Србија го засили Вардар

Екипата на Вардар ги користи последните денови од преодниот рок за дополнително да го засили тимот што ќе брка опстанок во елитата, па за таа цел денеска е објавен договорот со талентираниот српски фудбалер, Михајло Милосавиќ.

Михајло Милосавиќ е ново засилување во екипата на Вардар. Доаѓа од српскиот претставник во групната фаза на Лига Европа, екипата на ТСЦ. Во младинските категории бил дел од најголемите српски клубови Војводина, Партизан и Црвена звезда. Милосавиќ има 19 години, игра во средниот ред и е актуелен репрезентативец на Србија во селекцијата до 19 години.
.
Добредојде во најтрофејниот клуб во Македонија Михајло!