Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат составот на Вардар, одиме на победа
Познат составот на Вардар, одиме на победа

Познат составот на Вардар, одиме на победа

Познат е составот на Вардар за денешното гостување во Тетово, овој пат кај екипата на Ренова. Џиџи и овој пат не менува многу, Петковски и Блажевски се во нападот, а Мирчевски ќе делува по крилните позиции. Одбраната е повторно иста. За прв пат стартува само Парталко како крило.

Составот на Вардар и замените за денес:

156830731_3763342253760761_682443420430928408_o

Дуелот започнува од 14.00 часот.